סלפי

 

  ספרו של גד קינר קיסינגר

 

"הספר סלפי הוא תעודת-זהות ססגונית גדולה של משורר אמִתי, שאינו מייפה את המציאוּת ואינו חוסך לפעמים מקוראיו את פניה המסוייטים. שיריו מעניקים פירושים מקוריים לסיפורי התנ”ך, האוונגליונים, המיתולוגיה, התאטרון והקולנוע. זהו ספר השירים היפה ביותר של גד קינר ומהיפים והמעניינים שקראתי בשנים האחרונות."

פרופ' זיוה שמיר

 

 

"קינר קיסינגר מצליח לצרף ולהתיך דימויים מפתיעים בתוך שורה אחת, דימוי אחד או שיר אחד, רעיונות ומילים מעולמות שונים וזרים לחלוטין זה לזה, למשל : ‘וְיָדִי הַתּוֹעָה בְּחֶשְׁכַת שְׂעָרֵךְ, וּבַאֲפֵלַת מִנְהֲרוֹת קְמָטַיִךְ, מִתְקַדֶּמֶת בְּכוֹרֵיאוֹגְרַפְיָה זְהִירָה וּמְעֻדֶּנֶת שֶׁל מְנַתְּחֵי מֹחַ וְלֵב..."

ירון אביטוב

 

"סלפי הוא ספר אישי מאד, עשיר, עוצמתי וצלול...הפרסונה השירית של המשורר המבוגר היא של ארכיאולוג של הנפש, החופר פנימה שוב ושוב על מנת למצוא בכל פעם מחדש את המקור האנרגטי של החיים ושל השירה..."

פרופ' זהבה כספי

 

"הסמלי, הממשי והמדומיין בעולמו של גד קינר קיסינגר עוברים בספר סלפי היתוך פיוטי המקנה לנוכחותו של הדובר בשירים ממשות משכנעת, ולכלל שירתו של קינר את טבעה המורכב, המאתגר ושובה הנפש. זהו משורר שאינו נרתע מלחשוף בשיריו את עולמו האינטימי, והוא עושה זאת בשליטה וירטואוזית ברטוריקה השירית."

ד"ר חיים נגיד

 

 

גד קינר קיסינגר הוא פרופסור לתיאטרון באוניברסיטת תל אביב, ולשעבר ראש החוג לתיאטרון, דרמטורג, שחקן, במאי ומתרגם מגרמנית, נורבגית ושבדית. ב-2009 זכה קינר בתואר “אביר מדרגה ראשונה של מסדר הכבוד הנורבגי המלכותי” מטעם מלך נורבגיה, האראלד החמישי, על תרומתו לקידום המחזאות הנורבגית בישראל. קינר הוא יו”ר איגוד כללי של סופרים בישראל, ונשיא המרכז הישראלי של מכון התיאטרון הבינלאומי. 

 

קינר קיסינגר החל לפרסם שירה מגיל צעיר. במרוצת השנים פורסמו שיריו בגג, עיתון 77 , עלי-שיח, הליקון, מאזניים, קשת החדשה, שבילים ועוד, כמו כן, במוספים הספרותיים בעיתונים היומיים, באתרי אינטרנט, וכן באסופות ספרותיות בעברית ובלועזית. שיריו תורגמו לאנגלית על ידי נתלי פיינשטיין, ופורסמו במספר במות ספרותיות מרכזיות בארה”ב, וכן תורגמו לערבית על ידי המשוררת הפלסטינית רים ג’נאיים, והופיעו בכתב עת המופיע בביירות. ספר שיריו בספרדית יצא ב- 2015 בהוצאת וורבום במדריד בשיתוף הוצאת ספרא. על ספרו הפרעות קשב (הוצאת ספרא 2010) זכה בפרס אס”י. סלפי הוא ספר שיריו השביעי.

  

 

 

Please reload

    • Black Facebook Icon
    • Black Twitter Icon
    • Black YouTube Icon