אימפרוביזציה מהחיים

 

ספרה של ג'ו סאלאס

בתרגומה של לירונה רוזנטל

 

ספר זה נכתב בידי חברה בכירה בצוות שפיתח את תאטרון הפלייבק באמצע שנות ה-70 והוא בה בעת קלאסי וחדש. ג'ו סאלאס פורשת בפני הקורא את תולדות היצירה של תאטרון הפלייבק מאז היווסדו בהדגשת היבטיו המרכזיים, ונותנת מענה לצרכים של מי שחדשים לפלייבק כמו גם לאנשי מקצוע וותיקים. הספר סוקר את עיקרי השיטה ומתמקד בסיפור ובטכניקות המביאות את המשוב למספר, באמצעות האימפרוביזציה של השחקנים על הבמה והדרכים להפיק את המרב מתאטרון החיים והנפש – תאטרון הפלייבק.

עודד נוה, מכון כיוונים לפסיכודרמה וקבוצות

 

פעם במספר עשורים ניתן לפגוש מפץ יצירתי בסדר גודל של הרעיונות המופיעים בספר זה. יש להם השפעה פוטנציאלית אדירה על תחומי התאטרון, העבודה הקהילתית והטיפולית. עם זאת הוא כתוב בפשטות, בבהירות ובצניעות יוצאי דופן, ההופכים אותו לנגיש עבור כל קורא. ספר זה הוא חובה מהנה לעוסקים בתחומים אלו, המעוניינים לקחת חלק או להיות עדים לאחת ממהפכות זרמי העומק השקטות המתרחשות בתקופתנו.

רונן קובלסקי, פסיכולוג קליני, ראש המכון הישראלי לפסיכותרפיה

 

ספר זה של ג'ו סאלאס הוא אוצר לכל מי שמתעניין בתאטרון פלייבק. הספר כתוב בצורה רגישה וזורמת. ג'ו מסבירה בו את עקרונות תאטרון הפלייבק במדויק ובפשטות, ויחד עם זאת, בעומק ומשמעות. לדעתי, זהו אחד הספרים החשובים בתחום ואני מאוד שמחה שסוף-סוף תורגם לעברית.

ד"ר סוזאנה פנדזיק, ראש התכנית לתואר שני בדרמה תרפיה במכללה האקדמית תל חי, מרצה באוניברסיטה העברית בירושלים

 

ג'ו סאלאס M.A יסדה את תאטרון פלייבק יחד עם בעלה ג'ונתן פוקס וחברי הלהקה המקורית. כעת היא המנהלת האמנותית של תאטרון פלייבק של האדסון ריבר (The Hudson River Playback Theatre) הממוקם בצפון מדינת ניו-יורק. היא מלמדת פלייבק ברחבי העולם ופרסמה שלושה ספרים על אודות תאטרון הפלייבק ומאמרים רבים.

Please reload

    • Black Facebook Icon
    • Black Twitter Icon
    • Black YouTube Icon